Javier

 

Okoliczności: Słoneczna niedziela, szedłem ulicą Zieloną. Na pustej drodze zobaczyłem chłopaka, który na pierwszy rzut oka nie wyglądał na osobę z Polski. Minęło aż 48 dni od czasu kiedy nie dodałem żadnej osoby z nowego kraju. Sam przewidywałem, że poznanie kogoś z Hiszpanii będzie kwestią czasu. Łącznie spotkałem już ludzi z dwudziestu różnych państw.  

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 129 #Osoba 156               17.2.2019

Pobierz już teraz!

Poświęć 15 minut dziennie.

Być może znajdziesz nowych przyjaciół, znajomych, współpracownika lub nawet miłość życia.

Walcz ze słabościami.

Odważ się porozmawiać z innymi, to tak samo ludzie, którzy są otwarci i mogą tak bardzo wpłynąć na Twoje życie!

Używaj mniej telefonu.

Zacznij zwracać uwagę na otoczenie, doceń wszystko co znajduje się wokół Ciebie.

Poznawaj Nowych Ludzi.

Przenieś poznawanie nowych ludzi z świata wirtualnego do rzeczywistego. Bądź jak małe dziecko, które jest ciekawe historii i życia ludzi których mija na ulicy.

Integracja z kontaktami.

Darmowe pobranie.

Postanowiłem, że od DZIŚ będę poznawał przypadkowe osoby na ulicy. Projekt ma trwać 1000 kolejnych dni, a jego celem jest pokazanie wartości płynących z poznawania nowych ludzi, walka za słabościami i praca nad pewnością siebie.     

Statystyki

…czasem jest mi głupio i niezręcznie podejść do nieznajomego na ulicy. Są też nieudane próby, ale wiem że jak będę miał 80 lat to będę ‘bogatą’ osobą, a nie taką która leżała przed sofą i obejrzała 1000 filmów na netflix’ie

Mapka

liczba odsłon

29 044

Mateusz

 

Okoliczności: Niepowtarzalne okoliczności w których miałem wielką przyjemność uczestniczyć. Dziewczyna, którą poznałem w dniu #37 - Karolina, zaprosiła mnie na bal studniówkowy w Białymstoku. Uwielbiam tą cześć kraju, niesamowici ludzie. Ciężko to opisać, ale jest tutaj pewnego rodzaju zbiór wspaniałych ludzi, nie ma pośpiechu a życzliwość wśród ludzi jest ponadprzeciętna. Nie mogłem się nacieszyć odkrywając każdą kolejną genialną osobę. Ktoś by mógł powiedzieć, że to trochę dziwne bo swój bal miałem dawno temu, ale nie wyczuwałem większej przepaści związanej z różnicą wieku. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 101 #Osoba 123                20.1.2019

Więcej

Robert

 

Okoliczności: Tego dnia poznałem jeszcze wiele innych osób. Okoliczności były idealne, nie mogłem wyjść z podziwu, poziomu klasy, zaangażowania, kultury i klimatu którzy tworzyli ludzie. Dostrzegałem wiele drobnych niesamowicie pozytywnych szczegółów w zachowaniu uczniów. Podchodziłem do następnej osoby i odkrywałem kolejne historie. Całość w akompaniamencie muzyki, jedzenia i zabawy. Bal trwał od 17 do 4 nad ranem, a czas minął mi błyskawicznie. Byłem rozerwany, bo próbowałem skompresować jak najwięcej wspomnień. Z Karolem porozmawiałem już na samym początku imprezy i wiedziałem, że na pewno wrócę do niego w sprawie projektu.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 101 #Osoba 124                20.1.2019

Więcej

Justyna

 

Okoliczności: Wczorajsza impreza skończyła się po 4 w nocy, pociąg miałem po 5. Pół godzinna przesiadka w Warszawie. O 9:30 byłem już w Łodzi. Dalej ubrany w garnitur poszedłem prosto do pracy. To był wyjątkowo intensywny dzień, miałem jeszcze kilka ważnych spotkań i trening. Prosto po pracy wyszedłem więc poznać kogoś nowego. Spacerowałem przed dziewczyną, która rozmawiała przez telefon, ostatecznie rozmowa trwała na tyle długo, że skręciłem w inna stronę i trafiłem na Justynę. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 102 #Osoba 125                21.1.2019

Więcej

Krzysiek

 

Okoliczności: Tego dnia wyszedłem wcześniej z pracy, miałem w planach odwiedzić babcię i dziadka. Chciałem dodatkowo poznać jeszcze kogoś przed odwiedzinami. Wiedziałem, że wcale nie musi zająć to dużo czasu, ale z drugiej strony czułem, że nie mogę dziś w pełni się poświęcić poznawaniu. Idą ulicą w stronę auta spotkałem Krzyśka. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 103 #Osoba 126                22.1.2019

Więcej

Maciej

 

Okoliczności: Dzisiaj towarzyszyła mi koleżanka, która chciała wziąć udział w poznawaniu nowej osoby. Było chwilę po godzinie 22. Przeważnie kiedy jest już późna pora staram się wybrać bardziej przyjazne miejsca, gdzie jest więcej ludzi, tym bardziej że jest ciemno i ludzie mają mniejsze zaufanie. Byliśmy w okolicy ul. Gdańskiej/Zielonej. Zobaczyłem chłopaka po drugiej stronie ulicy, czekającego na zielone światło. Powiedziałem, że to łatwe "Dawaj zagadujemy, widzę po wyglądzie, że jego marzeniem jest być szczęśliwym" odpowiedział później identycznie :) 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 104 #Osoba 127                23.1.2019

Więcej

Max

 

Okoliczności: Dzisiaj prosto po pracy jechałem ze znajomymi w góry. Nie wiedziałem jak długo może zająć podróż i czy po drodze nie będzie korków lub jakiś losowych problemów. Specjalnie z tej okazji przyszedłem do pracy godzinę wcześniej żeby zarezerwować czas na poznanie nowej osoby. Dojechałem na dworzec Łódź Widzew, gdzie wszyscy byliśmy umówieni. Miałem godzinę zapasu. Na holu głównym spotkałem chłopaka, który czekał na pociąg.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 105 #Osoba 128                24.1.2019

Więcej

Marcin

 

Okoliczności: Stok narciarski Palenica w Szczawnicy. Cały dzień spędziłem w towarzystwie znajomych. Wieczorem poszliśmy na stok narciarki. Pomyślałem, że tego dnia mogę poznać kogoś w trakcie jazdy na nartach. Kiedy był już sam koniec wjazdów kolejką i byłem właściwie ostatnią osobą opuszczającą stok  spotkałem Marcina, który należał do grupy ratowników GOPR i pilnował bezpieczeństwa na stoku.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 106 #Osoba 129                25.1.2019

Więcej

Rafał

 

Okoliczności: Cały dzisiejszy dzień spędziłem na stoku narciarskim, była już późna godzina i wraz ze znajomymi wróciliśmy do miejscowości, gdzie mieliśmy zarezerwowane noclegi - Krościenko nad Dunajcem. Pomimo zmęczenia dalej ruszyłem przejść się po okolicy. Było bardzo mało osób, praktycznie puste ulice i przejeżdżające nieliczne auta. Po drodze trafiłem na większy market z którego wychodzili właśnie Rafał z Justyną.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 107 #Osoba 130                26.1.2019

Więcej

Szymon

 

Okoliczności: Tego dnia Wybraliśmy się na "Trzy Korony". Jest to najwyższy szczyt Pienin Środkowych. Przepiękna zimowa atmosfera i dwugodzinna wędrówka w jedną stronę. W trakcie drogi na górę mijaliśmy po drodze grupę innych ludzi, którzy Nas pozdrowili. Chwilę później my zrobiliśmy sobie małą przerwę. Kiedy ruszaliśmy poprzednia grupa własnie Nas doganiała. Tak szliśmy jakiś odcinek razem i w tych okolicznościach na szlaku poznałem Szymona.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 108 #Osoba 131                27.1.2019

Więcej

Paulina

 

Okoliczności: Powrót do pięknej szarej Łodzi :) Trochę zmęczony, ale zmotywowany ruszyłem z powrotem na domowe podwórko. Planowałem tego dnia podejść do dziewczyny, bo podczas wycieczki był już tygodniowy okres, gdzie poznawałem samych przedstawicieli płci męskiej. Miałem chwilowy moment zawahania, ale podjąłem próbę zagadując do dziewczyny która szła z naprzeciwka.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 109 #Osoba 132                28.1.2019

Więcej

Kaja

 

Okoliczności: Wyszedłem z pracy w stronę Placu Dąbrowskiego. Miałem w międzyczasie jeszcze rozmowę telefoniczną. Skończyłem rozmawiać i z daleka zobaczyłem ciekawą postać do której chciałem podejść. Parę metrów dalej okazało się iż ów postać to moja znajoma. Rozmawialiśmy jeszcze pół godziny i odprowadziłem koleżankę do stomatologa. Dalej w okolicach ul. Pomorskiej trafiłem na inna dziewczynę, która właśnie wracałą do domu.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 110 #Osoba 133                29.1.2019

Więcej

Sebastian

 

Okoliczności: Każdy dzień to przyjemność, praca i nauka w jednym. Testuje i bawię się przeróżnymi reakcjami ludzi, układając w głowę najlepszą metodę, którą będą mogli powielić inni. Wypracowałem w trakcie 3 miesięcy sposób, który daje największą szansę na to, że przypadkowa osoba poświęci nam czas. Dzisiaj chciałem zacząć wyjątkowo odmiennie, bezpośrednio i minimalizując szansę na sukces. Zacząłem prosto "Przepraszam, chcę Cię poznać". To było bezcenne, wyobrażałem sobie w głowie odpowiedzi "Staaaary serio szukasz przyjaciół na ulicy?!?" :)

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 111 #Osoba 134                30.1.2019

Więcej

Magda

 

Okoliczności: Sprawdziłem, że już prawie 3 tygodnie to dzień w dzień sukcesy poznania osoby za pierwszym razem. Dwadzieścia osób na dwadzieścia, które poprosiłem o czas, poświęciły mi go i opowiedziały trochę więcej o swoim życiu. Tym razem zobaczyłem dziewczynę, która po wyjściu ze sklepu dłuższy czas sprawdzała coś w telefonie i wydawało się że czeka na kogoś. Zastanawiałem się jakieś 10 sekund stojąc obok i ostatecznie podszedłem.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 112 #Osoba 135                31.1.2019

Więcej

Klaudia

 

Okoliczności: Dziś prosto po wyjściu z pracy postanowiłem poznać nową osobę, wiedziałem że mam tylko dwie godziny czasu wolnego i chcę wykorzystać je w pełni na poznanie nowej osoby. Skręciłem w Narutowicza i pierwszą osobą, którą spotkałem była Klaudia. Sama jako pierwsza uprzedziła jedno z pytań, które zawsze zadaje nowo poznanym ludziom. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 113 #Osoba 136                 1.2.2019

Więcej

Hubert

 

Okoliczności: Żebyśmy mieli szanse osiągać wielkie rzeczy, musimy najpierw mieć chęci zrobić te małe rzeczy, które nie zawsze nam się chce, albo wymagają od nas trochę poświęcenia.  Chociażby najprostszym przykładem jest odpisanie na wiadomość drugiej osobie. Poświęcenie swojego czasu pomimo tego, że nam się spieszy, albo nie mamy większych chęci. Tym razem trafiłem na chłopaka, który był przeziębiony i szybko  wracał do domu odpocząć.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 114 #Osoba 137                 2.2.2019

Więcej

Marisha

 

Okoliczności: Niedziela, późnym popołudniem było dużo deszczu i żałowałem że nie zorganizowałem sobie trochę czasu wcześniej, kiedy była jeszcze ładna pogoda. Byłem w okolicy stacji przesiadkowej i ze względu na opady zdecydowałem, że zagadam do kogoś na przystanku. Czekałem na odpowiednią osobę, która będzie wysiadać. Statystycznie da mi to większą szanse, że ta osoba będzie miała więcej czasu. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 115 #Osoba 138                 3.2.2019

Więcej

Julian

 

Okoliczności: Miałem wracać już do domu, ale tego dnia trafiłem jeszcze na znajomą, która właśnie szła na spotkanie. Okoliczności spotkania były dosyć kuriozalne. Zaproponowałem, że podwiozę koleżankę na OFF Piotrkowską i się rozdzielimy. Dziewczyna zapytała kolegę z którym była umówiona "Czy będzie miał problemu jak na spotkanie zabiorę jeszcze Michała?".... odpowiedział "Tak". Co oznaczało, że Julian woli zostać sam na sam, ale źle zostało to odczytane. No i przyszedłem :)

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 115 #Osoba 139                 3.2.2019

Więcej

Mateusz

 

Okoliczności: Piękna zimowa atmosfera. Tradycyjnie szedłem na trening i szukałem kogoś kto przyciągnie moją uwagę w drodze na ściankę. Minąłem parę osób, ale było już za późno na powrót. Odłożyłem zatem poznanie nowej osoby na 'po treningu'. Wychodząc z centrum handlowego stanąłem na środku placu i dostrzegłem chłopaka idącego w moją stronę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 116 #Osoba 140                 4.2.2019

Więcej

Arleta

 

Okoliczności: Piotrkowska. Tego dnia miałem więcej czasu. Pierwsza nieudana próba od 3 tygodni. Dziewczyna która nie chciała porozmawiać argumentując to brakiem czasu, ale wydaje mi się że jednak bardziej wynikało to z braku chęci. Dalej trafiłem na znajomą, która poprosiła mnie o odprowadzenie do manufaktury. Nie miałem nic przeciwko i razem udaliśmy się do centrum handlowego, gdzie ruszyłem poznać nową osobę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 117 #Osoba 141                 5.2.2019

Więcej

Nikola

 

Okoliczności: Kiedy podchodzę na ulicy do nieznajomej osoby,  nie mam pojęcia kim jest i czym się zajmuje. Nie wiem jaką ma historię i co sprawiło, że znalazła się w tym samym miejscu i o tej samej porze co ja. Jesteśmy równi i odkrywamy się od zera, uczymy się. Tym razem miałem mało czasu, bo tego dnia mój szew był w Polsce, ale udało mi się poznać niezwykle ambitną, niebywałą młodą osobę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 118 #Osoba 142                 6.2.2019

Więcej

Leszek

 

Okoliczności: Powrót do domu późnymi godzinami. Rozglądałem się wcześniej za wybraniem odpowiedniej osoby w okolicach centrum handlowego. Po 10 minutach zdecydowałem, że pójdę w stronę domu i spotkam kogoś po drodze. Łączny czas spędzony z nieznajomymi zbliża się do 100 godzin, to ponad cztery dni pod rząd nieustannej rozmowy. Cztery dni najróżniejszych historii, charakterów, marzeń, zainteresowań....

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 119 #Osoba 143                 7.2.2019

Więcej

Monika

 

Okoliczności: Tego dnia byłem umówiony jeszcze z inną osobą, która chciała mnie poznać. Było to jednak zainicjowane kontaktem wirtualnym, co odbiega od idei projektu. Dlatego przed spotkanie chciałem poznać jeszcze jedną osobą. Krążyłem w centrum, aż po około kilometrze stanąłem w miejscu na rogu ulic Traugutta/Piotrkowskiej. Obserwowałem nadchodzące osoby. Dostrzegłem uśmiechniętą dziewczynę, którą poprosiłem o chwilę czasu.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 120 #Osoba 144                 8.2.2019

Więcej

Natalia

 

Okoliczności: Sobota, okolice manufaktury. Stałem koło głównego wejścia. Zagadałem do dziewczyny, która kierowała się do środka budynku. Godzinę później na treningu, miałem mały test. Podeszła do mnie dziewczyna, którą poznałem 3 miesiące wcześniej. Nie mogłem sobie przypomnieć twarzy, wyglądała inaczej. Po małej podpowiedzi, skojarzyłem osobę 'aaaa to Tyy :)". Powiedziałem jakie ma zainteresowania, marzenia, imię a nawet dodałem na końcu, że poznaliśmy się dokładnie 6tego listopada.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 121 #Osoba 145                 9.2.2019

Więcej

Tomasz

 

Okoliczności: Typowa niedziela. Ładna pogoda, pełno spacerujących ludzi. Wyszedłem tego dnia wcześniej, tak żeby poznać kogoś jeszcze za dnia. Stałem w miejscu i obserwowałem otoczenie, zastanawiając się czego nauczy mnie osoba, którą dzisiaj poznam...jak duży wpływ będzie miała na moją przyszłość. Gdzieś z tłumu wyłoniła się przyjazna twarz osoby, która stworzyła moją historię tego dnia oraz wielu następnych.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 122 #Osoba 146               10.2.2019

Więcej

Robin

 

Okoliczności: Dziś na treningu byłem razem ze znajomą z Ukrainy. Skończyliśmy chwilę przed 22 i zapytała czy może towarzyszyć mi w poznawaniu nowej osoby. Z racji tego, że my rozmawiamy po angielsku i znajoma nie zna języka polskiego, pomyślałem że może być trochę ciężej z komunikacją. Zgodziłem się i ruszyliśmy szukać nowego nieznajomego. Niezwykle szczęśliwie okazało się że trafiliśmy przypadkowo na chłopaka, który w odpowiedzi na moje słowa odpowiedział "Sorry I don't speak polish, do you speak english?" ...."Yes, that's perfect!"

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 123 #Osoba 147               11.2.2019

Więcej

Kornel, Gabrysia, Dawid

 

Okoliczności: Piotrkowska, godzina mniej więcej 22. Spędziłem około 40 minut, przeszedłem ponad 3 kilometry zanim ostatecznie podjąłem próbę. Zobaczyłem chłopaka, który palił papierosa i stał w okolicy skrzyżowania ulicy Piotrkowskiej i Narutowicza. Jedno z bardziej przyjemnych dni projektu, późna godzina i okoliczności nie zapowiadały takiego przebiegu wydarzeń. Wróciłem do domu chwilę przed 1...

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 124 #Osoba 148-150       12.2.2019

Więcej

Weronika

 

Okoliczności: Dzisiaj potrzebowałem aż trzech prób na poznanie nowej osoby. Pierwsze podejście to dziewczyna o azjatyckiej urodzie, która była lekko wystraszona i szybko odeszła, druga osoba nie była zainteresowana. Idą dalej w centrum spotkałem dziewczynę z dużym pomponem na czapce, która początkowo była w pośpiechu...

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 125 #Osoba 151                13.2.2019

Więcej

Damian

 

Okoliczności: Walentynki <3 :) Ciężko było szukać osoby, która szła sama. Tym bardziej, że chciałem dzisiaj poznać dziewczynę. Po paru kilometrach z daleka wyłoniła się charakterystyczna postać dziewczyny w czerwonej czapce. Podszedłem bliżej i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Była to dziewczyna, którą poznałem w drugim tygodniu projektu. Spędziliśmy razem prawie 4 godziny a w międzyczasie poznałem Damiana.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 126 #Osoba 152                14.2.2019

Więcej

Ula i Maria

 

Okoliczności: Zaraz po pracy wyszedłem w stronę dworca Łódź Fabryczna, dawno nie poznawałem nikogo w tych okolicach. Po drodze spotkałem jeszcze znajomych, spędziliśmy razem około 10 minut. Wróciłem się w okolice dwora i z daleka dostrzegłem przyciągającą uwagę dziewczynę. Podjąłem próbę...

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 127 #Osoba 153,154       15.2.2019

Więcej

Ola

 

Okoliczności: Sobota, piękna pogoda, dużo słońca. Ma to bardzo duży wpływ na otwartość i zaufanie do nieznajomej osoby w miejscu publicznym. Nie przypominam sobie nieudanej próby w trakcie dnia. Okolice centrum handlowego, masy ludzi. Rozglądałem się jakieś 10 minut, pomimo dużej ilości ludzi wcale nie jest prościej wybrać jedną konkretną osobę z tłumu, która stoi sama.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 128 #Osoba 155               16.2.2019

Więcej

Więcej

Natalia

 

Okoliczności: Standardowy powrót z treningu. Przeważnie o tej porze w okolicach Placu Wolności trafiam na kogoś ciekawego. Dochodząc do wejścia na Piotrkowską z daleka zobaczyłem dziewczynę, która miała wyraźnie bardzo dobry humor i towarzyszył jej spory uśmiech. To było jednoznaczne z tym, że tego dnia zagadam właśnie do niej. Uśmiech zaraża :)

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 130 #Osoba 157               18.2.2019

Więcej

Mateusz

 

Okoliczności: Robi się coraz przyjemniej, dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Poznawanie nowych ludzi jest coraz prostsze. Pierwszy dzień kiedy po wyjściu z pracy mogłem 'złapać' jeszcze trochę dnia. Poszedłem w stronę Placu Dąbrowskiego i obserwowałem chwile co dzieję się w okolicy. Zauważyłem krążącego w koło chłopaka, który wyraźnie na coś czekał. Podszedłem. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 131 #Osoba 158               19.2.2019

Więcej

Anna

 

Okoliczności: Staram się dalej wykorzystać czas po pracy, kiedy jest jeszcze chwilę jasno. Na Piotrkowskiej zobaczyłem charakterystycznie ubraną dziewczynę. Po około dziesięciu minutach od początku rozmowy podeszliśmy razem do chłopaka z którym umówiona była Ania, ku mojemu zaskoczeniu znajomym okazał się chłopak, którego poznałem już wcześniej.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 132 #Osoba 159               20.2.2019

Więcej

Natalia i Beata

 

Okoliczności: Tego dnia szedłem na koncert zespołu Bitamina. Świetnie się złożyło, bo cały dzień padało więc postanowiłem, że wykorzystam czas przed koncertem na poznanie kogoś nowego. Było jeszcze pół godziny przed rozpoczęciem występu. Wszedłem na główną salę i zobaczyłem dwie dziewczyny siedzące na podłodze.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 133 #Osoba 160,161       21.2.2019

Więcej

Venant, Madagaskar

 

Okoliczności: Przechodziłem w okolicy dworca Łódź Fabryczna, jedno z moich ulubionych miejsc do poznawania nowych ludzi. Minął mnie mężczyzna, który wydawał się ciekawą osobą do podjęcia próby, jednak nie podszedłem. Ponownie we wnętrzu budynku mijałem tą samą postać, tym razem postanowiłem podejść. Tego dnia nie spodziewałem się że poznam kogoś z Madagaskaru.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 134 #Osoba 162               22.2.2019

Więcej

Albert, Ukraina

 

Okoliczności: Wracałem parkiem w sobotnie popołudnie rozglądając się po ludziach. Trafiłem na młodego chłopaka, który szedł w stronę manufaktury. Prosta rozmowa, która wywołała szczęście i uśmiech. Wykazanie zwykłego zainteresowania drugą osobą, które potrafi tak mocno zmienić nastrój.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 135 #Osoba 163               23.2.2019

Więcej

Wiktoria

 

Okoliczności: Niedziela, ulica Piotrkowska. Miałem więcej czasu, nie spieszyłem się z wyborem osoby. Po przejściu około dwóch kilometrów i jednej nieudanej próbie w której osoba się śpieszyła, ale wydaje mi się że po prostu nie chciała podjąć rozmowy, zobaczyłem finalnie dziewczynę z charakterystyczną czapką, idącą z naprzeciwka.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 136 #Osoba 164               24.2.2019

Więcej

Anastasia, Rosja

 

Okoliczności: Dostaje sporo bardzo pozytywnych wiadomości od ludzi z różnych stron, którzy trafili ma mój projekt, <3 dziękuje! Nie ciężko również trafić na znajomego w okolicy centrum, który zawsze poprze miłym słowem. Tym razem chciałem wyjść poza ścisłe centrum ale trafiłem na znajomą, którą odprowadziłem w stronę Piotrkowskiej, dalej spacerując ulicą trafiłem na dziewczynę, która początkowo była blisko rezygnacji z rozmowy ze mną.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 137 #Osoba 165               25.2.2019

Więcej

Maciej

 

Okoliczności: W okolicy Placu Dąbrowskiego zobaczyłem wesołą, wyróżniającą się z tłumu postać w kontrastowym ubraniu. Zawróciłem i zagadałem podejmując próbę na pasach. Tego samego dnia wieczorem poznałem jeszcze masę wspaniałych ludzi ze Wspólnoty Chemin Neuf, na które zaprosiła mnie znajoma. Dziękuje! Będąc w nowym środowisku kiedy dostałem mikrofon żeby się przedstawić, dalej czułem paraliżujący stres. Od teraz zaczynam podchodzić do większych grup nieznajomych ludzi, oswojony z poznawaniem pojedynczych osób :)

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 138 #Osoba 166               26.2.2019

Więcej

Danylo

 

Okoliczności: Po wczorajszym dniu gdzie towarzyszył mi duży stres przed przedstawieniem się w grupie nowych ludzi, postanowiłem że będę częściej podchodził do osób które nie są w pojedynkę. Tym razem pierwszy raz od początku projektu podszedłem do dwóch chłopaków, którzy przechodzili w centrum handlowym. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 139 #Osoba 167               27.2.2019

Więcej

Magda

 

Okoliczności: Dworzec Łódź Fabryczna. Około pół godziny zajęło mi znalezienie odpowiedniej osoby. Wyjeżdżałem z piętra z którego odjeżdżają pociągi i zobaczyłem dziewczynę która szła na platformie wyżej. Podszedłem w jej stronę i  zacząłem rozmowę. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 140 #Osoba 168               28.2.2019

Więcej

Leandro

 

Okoliczności: Tego dnia mieliśmy w pracy imprezę firmową, wszystko przeciągnęło się prawie do północy. Wyszliśmy jakieś 10 minut przed końcem dnia. Teoretycznie po dwunastej mamy już kolejny dzień, ale nie chcę w ten sposób obsesyjnie podchodzi do tematu by nie omijać żadnego dnia. Była 23:59, minął nas jeden chłopak a koledzy z pracy żartowali, pokazując na zegarek. Postanowiłem, że dogonię osobę, która nas minęła i podejmę próbę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 141 #Osoba 169               1.3.2019

Więcej

Dawid

 

Okoliczności: Nie czułem się tego dnia najlepiej, początek choroby albo jakieś przeziębienie. Spotkałem Dawida na Piotrkowskiej, akurat śpieszył się na autobus. Mimo okoliczności i początku choroby podjąłem próbę. Przeszliśmy razem do Placu Wolności, gdzie podjechał autobus w który musiał wsiadać chłopak. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 142 #Osoba 170               2.3.2019

Więcej

Ania

 

Okoliczności: Zbieram siły na kolejną spontaniczną wyprawę, która nastąpi w bieżącym tygodniu. Normalnie pewnie bym się nie przejmował chorobą, ale tego dnia siedziałem cały dzień w domu z wyjątkiem sytuacji w której wyszedłem na zewnątrz poznać nową osobę. Spotkałem Anię, która poświęca się pomaganiu ludziom i chyba lepiej trafić nie mogłem :)

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 143 #Osoba 171               3.3.2019

Więcej

Mateusz i Adam

 

Okoliczności: Po strasznie wykańczającym treningu, wracałem do domu. Nie miałem kompletnie sił, ale jakoś specjalnie nie odczuwałem zmęczenia. Na wysokości Placu Wolności, wchodząc na Piotrkowską usłyszałem urwane z kontekstu zdanie "Tyyy oni tu mają deptak....". Domyślałem się że nieznajomi są spoza Łodzi i wiedziałem już, że podejmę próbę. Tym spotkaniem przekroczyłem magiczną granicę 100 godzin spędzonych łącznie z nowo poznanymi osobami.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 144 #Osoba 172-173        4.3.2019

Więcej

Patrycja

 

Okoliczności: Spotkałem się ze znajomą. Razem z Julką(po lewej) poszliśmy na herbatę, super zdolna i niesamowita osoba! Mocno wspiera projekt i pomogła też w niektórych wątpliwościach prezentując swój punkt widzenia. Po wszystkim wyszliśmy razem poznać nową osobę. W tym przypadku znajoma miała mniej czasu, więc ja zdecydowałem, że podchodzimy do dziewczyny, która właśnie wyszła z bocznej ulicy w naszą stronę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 145 #Osoba 174             5.3.2019

Więcej

Małgorzata

 

Okoliczności: Spontaniczna wyprawa. Wszystko zaczęło się od wpisu na fb o podróży do Gruzji, który wrzuciła moja znajoma(po lewo). Polubiłem go, a tydzień później byłem już na lotnisku. W koleje do kontroli bezpieczeństwa stała za mną Małgorzata(po prawej na zdjęciu). Rozmawialiśmy chwilę, okazało się że wspólnie zmierzamy w jednym kierunku.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 146 #Osoba 175             6.3.2019

Więcej

Nikoloz, Gruzja

 

Okoliczności: Byłem strasznie szczęśliwy kiedy podjąłem decyzję o wycieczce do Gruzji. Zawsze powtarzam, że jest to mój ulubiony kraj ze wszystkich dotychczasowo zwiedzony. Zdecydowanie na ocenę mają wpływ ludzie, których spotykam na swojej drodze. Gruzini biją tutaj na głowę wszystkie inne nacje. Zaraz po kupnie biletów, dostałem propozycje o pomoc, noclegi, jedzenie i inne przydatne rzeczy od ludzi, których poznałem tu na miejscu ostatnim razem. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 147 #Osoba 176             7.3.2019

Więcej

Giorgi, Gruzja

 

Okoliczności: Trzeciego dnia podróży zakwaterowaliśmy się w Gudauri, małej miejscowości położonej 2 godziny na północ od Tbilisi, stolicy Gruzji. W okolicy znajduje się popularny ośrodek narciarski do którego przyjeżdżają ludzie z całej europy. Wyszedłem ze znajomą Gruzinką przejść się po okolicy i trafiliśmy na bardzo ciekawą, specyficzną i bezpośrednią postać.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 148 #Osoba 177             8.3.2019

Więcej

Dato, Gruzja

 

Okoliczności: Po całym dniu jeżdżenia na nartach, razem ze znajomą wieczorem wróciliśmy w okolice stoku narciarskiego, by poznać kogoś nowego. Cały ośrodek podzielony jest na kilka poziomów, początkowy w którym znajduje się mało ludzi, średni poziom i górny. Grupa życzliwych kontrolerów pozwoliła nam skorzystać z wyciągu za darmo żeby dostać się na wyższy poziom, gdzie trafiliśmy na Dato.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 149 #Osoba 178             9.3.2019

Więcej

Gahow, Chiny

 

Okoliczności: Tego dnia eksploatowałem organizm do granic możliwości i z każdym kolejnym upadkiem, wstawałem i jechałem dalej. W końcu po czwartym poważniejszym wypadku na pół godziny przed zamknięciem stoku narciarskiego głowa była już tak obita, że pozostawiłem sobie czas na poznanie nowej osoby. Na horyzoncie pojawiła się bardzo ciekawa osoba o charakterystycznym ubiorze.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 150 #Osoba 179             10.3.2019

Więcej

Tcinvoy, Chiny

 

Okoliczności: Powrót z Gruzji był ciężki. Od 18:00 w niedzielę zacząłem 2 godziny stopowania z Gór, przesiadka po 3 godzinach czekania w Tbilisi, 4 godziny autobusem do Kutaisi, 3 godziny czekania na lotnisku, prawie 4 godziny lotu, by w końcu następnego dnia o 7 rano wylądować w Warszawie. Uciekł mi pociąg i w Łodzi byłem dopiero o 10:20, by udać się prosto do pracy. Wyższe ciśnienie w trakcie lotu połączone z urazami głowy sprawiły, że nie byłem w stanie normalnie rozmawiać, majaczyłem. Trafiłem do szpitala, ale mimo wszystko tego dnia miałem przenocować dziewczynę z couchsurfingu, która przyjechała do Łodzi.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 151 #Osoba 180             11.3.2019

Więcej

Kasia

 

Okoliczności: Powrót na łódzkie ulice, po prawie tygodniowej przerwie. Po wczorajszej wizycie w szpitalu, czułem się już o niebo lepiej. Teoretycznie był to mój pierwszy dzień w życiu na zwolnieniu lekarskim. Wyszedłem specjalnie po to by spotkać kogoś nieznajomego. Pierwszy raz miałem okazję poznawać nową osobę w ciągu tygodnia w godzinach popołudniowych.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 152 #Osoba 181             12.3.2019

Więcej

Helena

 

Okoliczności: Poszedłem załatwić jedną rzecz do pracy a wychodząc rozejrzałem się w okolicy. Dalej nie chciałem się przemęczać, ale w drodze powrotnej zobaczyłem młodą przyjaźnie wyglądającą osobę, która szła w moim kierunku. Spotkało mnie bardzo przyjazne zachowanie ze strony Heli, którego do tej pory nie doświadczyłem...o ile pamięć mnie nie myli.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 153 #Osoba 182             13.3.2019

Więcej

Karolina

 

Okoliczności: Zaczynając od genezy spotkania muszę przyznać, że było ono zainicjowane wiadomością elektroniczną. Od nieznajomej dostałem niesamowicie pozytywną wiadomość, która bardzo zmotywowała mnie do dalszego działania. Nie mogłem przejść obojętnie, od razu zaproponowałem spotkanie i wykazałem dużą chęć poznania osoby, która mnie wspiera. Dzięki takim wiadomością motywuję cały zespół by szybciej tworzyć mój wymarzony portal.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 154 #Osoba 183             14.3.2019

Więcej

Dorota

 

Okoliczności: To kolejna osoba, którą gościłem u siebie z couchsurfingu w ciągu ostatnich dni. Dorota przyjechała  do Łodzi z Grabowa nad Prosną głownie na koncert Florence and the Machine. Zaproponowałem jej nocleg i wycieczkę po mieście. Byliśmy umówieni chwilę po 17 w okolicach mojej pracy. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 155 #Osoba 184             15.3.2019

Więcej

Karol

 

Okoliczności: Nowo poznana znajoma z dnia #154 zaprosiła mnie na wydarzenie związane z grami planszowymi organizowane w Łódzkim Domu Kultury. Myślałem, że wszystko odbywać będzie się w późniejszych godzinach. Około 19 Karoliny już dawno nie było, dlatego postanowiłem wybrać się na wydarzenie sam z myślą, że poznam kogoś na miejscu.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 156 #Osoba 185             16.3.2019

Więcej

Artur, Ukraina

 

Okoliczności: Tego dnia niespodziewanie stałem się kelnerem w jednych z łódzkich restauracji. Znajoma jest właścicielką Stacji Street Food i podczas treningu dostała wiadomość, że nie pojawiła się pracowniczka. Zaproponowałem pomoc. W trakcie pracy kiedy zrobiło się nieco luźniej, przeszła popołudniowa fala ludzi wyszedłem na przerwę i spotkałem Artura.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 157 #Osoba 186             17.3.2019

Więcej

Ivan i Carlos, Włochy i Hiszpania        

 

Okoliczności: Tego dnia miałem poznać znajomą Chinki, którą poznałem tydzień wcześniej. Jak się okazało koleżanka dziewczyny nie mogła przyjść na spotkanie. Zatem razem z Tcinvoy poszliśmy w okolice BaseCamp tak by mieć możliwość poznania kogoś kto będzie mówił po angielsku, aby znajoma mogła również przyłączyć się do konwersacji. Po paru próbach trafiliśmy na dwóch studentów z zagranicy.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 158 #Osoba 187-188      18.3.2019

Więcej

Konstancja

 

Okoliczności: Prosto po pracy poszedłem do teatru, by załatwić bilety. W głowie ułożyłem sobie plan, że poznam kogoś w drodze powrotnej do domu (2 km). Było kilka zawahań, ale ostatecznie bez próby. Poszedłem nieco dalej by wejść na Piotrkowską. Powoli zaczęło się ściemniać i robić zimno. Pod kurtką miałem tylko t-shirt. Zdecydowałem wrócić się do domu. To był pierwszy raz od początku projektu, kiedy odpuściłem. Nic na siłę, wznowie wieczorem - pomyślałem. Pamiętam, że w tym momencie w myślach pojawiło się zachowanie Alexa Honnolda z filmu dokumentalnego "Free Solo" obejrzanego dzień wcześniej. Wspinacz odkłada próbę zdobycia 900 metrowej ściany bez zabezpieczeń o rok. Tam stawką było życie, tutaj również małe decyzje mają wpływ na to jak dalej potoczy się nasz los. Na ulice ponownie wyszedłem przed 22.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 159 #Osoba 189              19.3.2019

Więcej

Kamil

 

Okoliczności: Słuchając różnych historii można nabrać dużo dystansu, wyrozumiałości, cierpliwości, wrażliwości i ogólnie zyskać bardzo dużo dobrych wartości. Coś z czego wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, teraz jest naświetlone tym bardziej jak historie opowiada nam nieznajoma osoba, do której nie mamy uprzedzeń i jesteśmy bardziej obiektywni niż do znajomego. Wracałem z treningu i widziałem stojącą w miejscu postać, przeszedłem parę metrów dalej obejrzałem się za siebie i zdecydowałem zawrócić. Wszystko prowadziło do poznania interesującej osoby i półtoragodzinnej wciągającej rozmowy.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 160 #Osoba 190              20.3.2019

Więcej

Maks

 

Okoliczności: Dzisiaj byłem na meczu towarzyskim przygotowującym do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U-20. Mecz U20 Polska - Japonia. Razem z siostrą, rodziną i znajomymi piłkarza wspieraliśmy Tomka, który załatwił nam bilety na swój mecz. Dzięki! Znajomy gra w drużynie zajmujące pierwsze miejsce w Ekstraklasie i dodatkowo tego dnia strzelił bramkę. W takich okolicznościach w trakcie przerwy meczowej poznałem innego młodego zawodnika, który siedział w rzędzie za mną. Tego dnia spotkałem jeszcze dwie inne osoby poznane w projekcie.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 161 #Osoba 191              21.3.2019

Więcej

Martyna

 

Okoliczności: Dni są wystarczająco długie, by po wyjściu z pracy mieć jeszcze sporo czasu zanim zapadnie noc. Miałem tego dnia jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, po wszystkim zostałem na głównej ulicy w Łodzi. Przeszedłem jakieś 100 metrów i zobaczyłem ubraną inaczej niż wszyscy dziewczynę. Kolorowy płaszcz i uśmiech, podszedłem!

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 162 #Osoba 192              22.3.2019

Więcej

Wojtek

 

Okoliczności: Pierwsze dni wiosny, piękna pogoda sprzyja otwartości wśród ludzi. Od rana umówiony byłem na Offie, po spotkaniu wracałem do auta mijając po drodze różne osoby. Jedną z mijanych osób był Wojtek, który wyszedł na zewnątrz restauracji. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 163 #Osoba 193              23.3.2019

Więcej

Mariana, Ukraina

 

Okoliczności: Jechałem na osiedle studenckie Lumumby i tego dnia chciałem spotkać kogoś poza centrum miasta. Dopiero za trzecim podejściem udało mi się poznać nową osobę, dwie pierwsze nie były zainteresowane tłumacząc się brakiem czasu. Moja lekko wycofana postawa mogła mieć wpływ na ten rezultat. Minął dokładnie miesiąc od kiedy od kiedy ostatni raz trafiłem na osobę, która nie chciała kontynuować rozmowy.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 164 #Osoba 194              24.3.2019

Więcej

Emilia, Jan, Kacper, Kinga, Paulina, Janusz

 

Okoliczności: Jako pierwszą tego dnia poznałem Asię, niepowtarzalna osoba zajmująca się animacją. Kontynuowaliśmy rozmowę, ale zostałem uprzedzony że dziewczyna nie chce zdjęć. Dalej stałem na chodniku i obserwowałem przechodzących wokół ludzi. Po drugiej stronie ulicy cały czas widziałem grupkę młodzieży. Zastanawiałem się jak by to było podejść do tylu osób. Po około 5 minutach wahań, ostatecznie zebrałem się w sobie. To był pierwszy raz kiedy zdecydowałem się zagadać do tak dużej grupy. W głowie ułożyłem sobie plan, że poproszę jedną osobę o chwilę uwagi. W takiej grupie będzie spora szansa, że znajdę chociaż jedną osobę, która zainteresuje się tym co będę chciał przekazać. Wyszło zupełnie inaczej...

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 165 #Osoba 195-202       25.3.2019

Więcej

Kuba i Błażej

 

Okoliczności: Chciałbym ciągle zwiększać świadomość i wyrozumiałość społeczeństwa. Sporo w świecie wirtualnym hejtu,  a to również przez brak empatii. Sam wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Wierzę że w przyszłości ludzie, którzy przyłączą się do projektu zrozumieją rzeczy, których uczę się od spotkanych ludzi. Podobnie myślą osoby, które spotkałem dziś. Wychodząc z treningu, minąłem dwóch chłopaków, chwilę po tym jak miałem ich już metr za plecami pod wpływem impulsu odwróciłem się i szybko dodałem "przepraszam..." zaczęliśmy rozmowę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 166 #Osoba 203-204      26.3.2019

Więcej

Xiaoxue, Chiny

 

Okoliczności: Chciałem żeby przyszły portal był również narzędziem do opisywania wszystkich zawieranych znajomości. Xiaoxue pochodzi z Chin i przyjechała do Londynu na roczną wymianę studencką. W ciągu ostatnich dni zaplanowała wycieczkę po Polsce, którą opisała na couchsurfingu. Zaproponowałem jej, że oprócz Warszawy i Krakowa może zwiedzić również Łódź. Zgodziła się.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 167 #Osoba 205            27.3.2019

Więcej

Dominika

 

Okoliczności: Wracając z treningu przechodziłem ulicą Piotrkowską, która tego dnia była planem filmowym dla nowego serialu TVP "Ludzie i Bogowie", opowiadającym o oddziale likwidacyjnym kontrwywiadu AK. Serial oparty jest na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej. Ludzie na planie filmowym mieli charakterystyczne stroje. Kiedy zobaczyłem wszystko od razu bardzo chciałem poznać, kogoś kto jest częścią przedsięwzięcia. Trafiłem na ucharakteryzowaną dziewczynę, która stała z rowerem.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 168 #Osoba 206            28.3.2019

Więcej

Robert

 

Okoliczności: Przechodząc ulica moja uwagę zwrócił chłopak, który siedział na murku z bezdomnym. W odległości kilku kroków usłyszałem wyrwane z kontekstu "czy mógłbym nagrać 5 minut naszej rozmowy...". Pomyślałem, że warto byłoby poznać taką osobę, częściowo kierowała mnie też ciekawość. Poszedłem na drugą stronę ulicy i usiadłem na ławce w oczekiwaniu na moją kolej. Wszystko prowadziło ostatecznie do dwugodzinnej wyczerpującej rozmowy z nowo poznaną osobą.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 169 #Osoba 207            29.3.2019

Więcej

Bartek

 

Okoliczności: Tego dnia odwiedziłem rodziców mieszkających w Zgierzu. Osiedle domków jednorodzinnych, bardzo ciężko spotkać kogokolwiek spacerującego na zewnątrz. Przeszedłem prawie 10 kilometrów bezskutecznie. Poznanie nowej osoby kontynuowałem wieczorem, kiedy jechałem imprezę na osiedlu 650 lecia. Miejsce gdzie spędziłem prawie 18 lat życia. Kiedyś okolica pełna bawiących się dzieci, ludzi, rodzin, dziś jakby opuszczone miasteczko. Dopiero po trzecim okrążeniu wokół spotkałem Roberta.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 170 #Osoba 208            30.3.2019

Więcej

Anna

 

Okoliczności: Zostałem jeszcze jeden dzień w Zgierzu. Chciałem ponowić wczorajszą próbę, kiedy po 10-cio kilometrowym spacerze na obrzeżach miasta nie spotkałem nikogo. To ciekawe doświadczenie podchodzić do kogoś, daleko poza centrum z tak nietypową prośbą. Wyszedłem w stronę lasu i spotkałem młodą parę, która niestety nie chciała podjąć rozmowy, ale życzyła mi powodzenia. Dwa kilometry dalej na skraju miasta zauważyłem przemieszczającą się na końcu ulicy postać. Zbliżałem się, postać robiła się coraz wyraźniejsza. Moment zawahania, zacząłem rozmowę...  

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 171 #Osoba 209            31.3.2019

Więcej

Daniel

 

Okoliczności: Pierwsze dni po zmianie czasu, dłuży dzień po skończeniu pracy i więcej czasu na poznanie ludzi jeszcze w trakcie dnia. Pierwsza próba to podejście do dziewczyny, która nie miała czasu. Szedłem dalej w stronę manufaktury. W parku Staromiejskim spotkałem Daniela. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 172 #Osoba 210             1.4.2019

Więcej

Marysia

 

Okoliczności: Staram się zawsze maksymalnie dużo czasu poświęcić ludziom, których poznaje. Chociaż często znalezienie odpowiedniej osoby zajmuje mi równie dużo czasu, co sama rozmowa z tą osobą. Tym razem zauważyłem dziewczynę, która szła z futerałem na wiolonczelę. Poszedłem w jej stronę i zaraz po przejściu na drugą stronę ulicy wyrównaliśmy krok. Zacząłem rozmowę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 173 #Osoba 211             2.4.2019

Więcej

Paweł, Ukraina

 

Okoliczności: Byłem tego dnia umówiony z designerem tworzącym portal. Spotkaliśmy się w Centrum Handlowym Sukcesja. Po spotkaniu zostałem na miejscu i poznałem jeszcze dwie nowe osoby. Pierwszą osobą była dziewczyna, której bardzo spodobała się idea mojego projektu, jednak nie chciała zdjęcia. Dostałem dużo wsparcia. Dalej trafiłem na Pawła, który szedł właśnie na parking.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 174 #Osoba 212             3.4.2019

Więcej

Ola i Maja

 

Okoliczności: Tego dnia byłem ze znajomymi na badmintonie. Dwie godziny biegania, wspólne wyjście na jedzenie i dalej w miasto żeby kogoś poznać. Byłem padnięty jak zawsze, ale tylko fizycznie. Był wśród nas znajomy, który współtworzy przyszły serwis. Kwestionował swoje chęci do pracy nad portalem jeszcze tego  samego wieczoru. Powiedziałem, że ja nie odpuszczam i żeby on też cisnął. Dał mi wyzwanie poznania kogoś o kolorowych włosach np:Fioletowe. Powiedziałem, że będę chodził aż znajdę....kolor się nie zgadzał, ale starałem się :)

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 175 #Osoba 213-214         4.4.2019

Więcej

Sergiusz, Ukraina

 

Okoliczności: Piękna pogoda, masa ludzi na ulicach. Miałem dzisiaj trochę mniej czasu, ale konsekwentnie realizuje swój plan. Dalej spotykam kolejnych ludzi o najróżniejszych cechach charakteru. Niektórzy zostaną w pamięci na dłużej, inni ulotnią się szybciej. Widzę natomiast niesamowity efekt włożonej pracy od najprostszych uśmiechów mijanych ponownie ludzi, ponowne spotkania, nauka, refleksje nad sobą, dziesiątki wiadomości z chęcią pomocy, zaproszenia, wsparcie, poznawanie kolejnych ludzi dzięki ludziom, których już poznałem. Mógłbym opowiadać godzinami o historiach przez, które dotychczas przeszedłem. Projekt który pozostanie w pamięci na zawsze. Z taką nauką ruszam w kolejną przygodę, a chwilę przed nią spotkałem młodego chłopaka....

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 176 #Osoba 215             5.4.2019

Więcej

Johan, Szwecja

 

Okoliczności: Poznawanie ludzi w podróży zawsze jest czymś odmiennym od poznawania ludzi w miejscu zamieszkania. Jest bardziej naturalne i prostsze. Tym razem wybraliśmy się ze znajomymi na południe Francji. Lądowaliśmy w Nicei i dalej ruszyliśmy zwiedzać Monako. Znajomi dobrze wiedzą, że projekt jest dla mnie ważny, dlatego nie mieli nic przeciw żebym zarezerwował sobie czas na poznanie nowej osoby. Znajdowaliśmy się akurat w porcie. Zauważyłem chłopaka, który stał przy jednym z pięknych jachtów. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 177 #Osoba 216             6.4.2019

Więcej

Klaus, Francja

 

Okoliczności: Po wizycie w Monako udaliśmy się w stronę Parku Regionalnego Verdon. Na dwa tygodnie przed wylotem dostałem wiadomość od Klausa (z serwisu couchsurfing), że może nas przenocować w swojej ogromnej posiadłości w centrum pięknego rezerwatu. Spektakularny 850-cio letni odrestaurowany domek naszpikowany elektroniką, może nawet za dużo było w nim kamerek, ale pal 6! Klaus jest szalonym doktorem, który zwiedził pół świata i na swojej posesji gościł nawet Nelsona Mandelę. Niezwykłe doświadczenie!

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 178 #Osoba 217             7.4.2019

Więcej

Fahim, Algieria

 

Okoliczności: Cały dzień w podróży. Wróciliśmy do Nicei, skąd następnego dnia mieliśmy lot. Późnym wieczorem powiedziałem znajomym, że czas się rozdzielić i znajdziemy się za bliżej nieokreślony czas. Rozłączyłem się i poszedłem poznać nową osobę. Idąc ulicą minąłem chłopaka, który później szedł za mną jakieś 100 metrów. Zastanawiałem się czy podjąć próbę, by W końcu kilka zerknięć do tyłu i postanowiłem się zatrzymać czekając aż Fahim do mnie dojdzie.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 179 #Osoba 218             8.4.2019

Więcej

Dawid

 

Okoliczności: Powrót z Francji. Planowałem poznać kogoś jeszcze w trakcie lotu lub na lotnisku, jednak byłem strasznie zmęczony i odłożyłem swój plan na wieczór. Nie chciałem robić czegoś na siłę. Tak będąc z powrotem na łódzkich ulicach, przeszedłem ponad 3 km, aż zobaczyłem z naprzeciwka chłopaka, który wykonał mały życzliwy gest w stosunku do innego uczestnika ruchu ulicznego. To był impulsywna decyzja, chciałem porozmawiać z tą osobą, podjąłem próbę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 180 #Osoba 219             9.4.2019

Więcej

Ola

 

Okoliczności: Tego dnia poznałem 3 genialne osoby. Pierwszą z nich była Iza, sam sposób przedstawienia swojej osoby nie mógł nie wywołać uśmiechu na twarzy. Niezwykle interesująca osoba, jednak dziewczyna nie chciała wspólnego zdjęcia. Zgodnie z założeniami, które sobie ustaliłem podjąłem kolejną próbę. Tak by poznać osobę, która będzie chciała zrobić wspólne zdjęcie. W ten sposób trafiłem na Olę - o której jest wpis. Dalej na ściankę przyszła dziewczyna, którą poznałem 2 tygodnie wcześniej. Była ze znajomą i po treningu spędziliśmy razem jeszcze 2h dodatkowo. Tego dnia spędziłem z nowo poznanymi osobami ponad 5 godzin, generując niespotykane ilości energii i szczęścia.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 181 #Osoba 220-222       10.4.2019

Więcej

Asia

 

Okoliczności: Maciek, którego poznałem w dniu #41 zaproponował, że może załatwić mi bilety na spektakl w Teatrze Muzycznym, gdzie pracuje. Dziękuje!  Wybrałem się na sztukę "Jesus Christ Superstar".  Pół godziny przed sztuką podszedłem do dziewczyny, która właśnie oddawała kurtkę w szatni. Osoba, którą poznałem również związana była z teatrem. Dodatkowo chłopak, który siedział obok już w sali, kojarzył mój projekt i jest znajomym Maćka. Dzięki temu poznałem kolejną nową osobę. Poszliśmy razem z Maćkiem, nowym znajomym i moją znajomą po teatrze na wspólne jedzenie.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 182 #Osoba 223-224       11.4.2019

Więcej

Wiktor

 

Okoliczności: Dziś minęło dokładnie pół roku od kiedy zacząłem swój projekt. Poznałem 225 osób (pewnie drugie tyle poza projektem), spędziłem z Nimi ponad 144 godziny, spotkałem się ponownie około 30 razy z ludźmi poznanymi na ulicy. Długo by opisywać wszystkie doświadczenia przez które przeszedłem. Pomimo wielu obowiązków, pracy, treningów nie było ani jednego dnia przerwy w projekcie. Oprócz samego czasu na spotkania spędziłem drugie tyle na edytowanie strony, wybieranie osób i wiele godzin pracy przy projektowaniu przyszłego portalu. Łącznie to ponad 500 roboczogodzin. Ciężko opisać wszystko tekstem, ale codziennie chodzę naładowany energią. Tego dnia poznałem Wiktora, który czekał w okolicy Dworca Fabrycznego. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 183 #Osoba 225             12.4.2019

Więcej

Seweryn

 

Okoliczności: Lekkie załamanie pogody. Bardzo zimna i deszczowa sobota, było bardzo mało ludzi na ulicach Łodzi. Niska temperatura i złe warunki to ogromne utrudnienie przy poznawania nowych ludzi. Parę osób w ogóle odwróciło się w drugą stronę, dwie kolejne dziewczyny z Suchej Beskidzkiej nie miały chęci powiedzieć niczego więcej o sobie, ale przynajmniej pomogłem im w dotarciu do Pasażu Róży, który ominęły zwiedzając Łódź. Wytrwale po półtorej godziny poszukiwań trafiłem na chłopaka, który stał w miejscu i zajęty był telefonem.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 184 #Osoba 226             13.4.2019

Więcej

Roman, Ukraina

 

Okoliczności: Rano dostałem wiadomość od nieznajomego z couchsurfingu, pisał że właśnie przyjechał do Łodzi i ma czas do wieczora. Napisałem mu, że będę wolny za około dwie godziny. W międzyczasie chłopak napisał również do innej mojej znajomej, która również aktywnie uczestniczy w społeczności couchsurfingowej. Najpierw spotkałem się ze znajomą i zmierzaliśmy w stronę Romana. Napisaliśmy mu oboje, że jesteśmy wolni - odpisał tylko znajomej. Więc na wstępie spotkania, był nieco zdziwiony, że przyszliśmy razem....ale nie gniewałem się długo :D Spędziliśmy razem 9 godzin. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 185 #Osoba 227             14.4.2019

Więcej

Kasia

 

Okoliczności: Pierwsza nieudana próba tego dnia to dziewczyna, która powiedziała że nie chce brać udziału w projekcie. Podziękowałem i odszedłem, później pomyślałem, że mogłem zapytać jeszcze dlaczego nie chciała powiedzieć nic więcej o sobie. Wydawało mi się że chodziło prawdopodobnie o brak chęci do zrobienia wspólnego zdjęcia. Zawsze dalej rozmawiam z takimi osobami. Dalej stałem na pasach obok dziewczyny w musztardowym płaszczu, zaraz po przejściu na drugą stronę  ulicy zacząłem rozmowę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 186 #Osoba 228             15.4.2019

Więcej

Ania

 

Okoliczności: Dworzec Łódź Fabryczna. Zazwyczaj jak mam więcej czasu to robię parę kilometrów przed wybraniem osoby. Tak, po paru kółkach wokół dworca podszedłem do dziewczyny. Pozytywna reakcja, chętnie podjęła rozmowę, ale szła właśnie na taksówkę. Odprowadziłem ją i trafiłem na inna dziewczynę, która również miała mało czasu, również reakcja była przyjazna. Dalej spacerując dworcem zobaczyłem osobę siedzącą na ławce. "Jest szansa, że się nie śpieszy" - pomyślałem

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 187 #Osoba 229             16.4.2019

Więcej

Przemek

 

Okoliczności: Piękna pogoda, około 18 stopni na zewnątrz. Wyszedłem na ulicę Piotrkowską, było bardzo dużo ludzi. Spośród tłumu wybrałem chłopaka, który szedł w krótkim rękawku. Jest to pierwszy przypadek na 230 osób w którym oboje trafiliśmy swój wiek poprawnie. Co ciekawe dopiero piąta osoba zgadła mój wiek w tym pięciu mężczyzn.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 188 #Osoba 230             17.4.2019

Więcej

Dina, Białoruś

 

Okoliczności: Minutę przed tym jak poznałem Dinę, skończyłem rozmowę z chłopakiem, który pracuje w ING przy wyjściu z Manufaktury. Użył dokładnie tych samych słów, którymi ja zaczynam rozmowę z nieznajomymi "Przepraszam, mogę zająć Ci chwilę". Jasne! Po rozmowie z Dianą, trafiłem jeszcze na osobę, którą spotkałem 3 miesiące temu w projekcie. Rozmawialiśmy dosyć długo. Później poszedłem do kolejnych znajomych, a po wszystkim spotkałem się z kolejną niesamowitą osobą. I tak cały dzień o rana, aż do 1 w nocy wypełniony ludźmi <3 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 189 #Osoba 231             18.4.2019

Więcej

Wiktoria

 

Okoliczności: Wyszedłem z pracy i zmierzałem w stronę dworca. Czekając na przejściu dla pieszych z mojej prawej strony doszła dziewczyna. Widziałem ją z daleka i początkowo wykluczyłem podejście do niej. Założyłem, że pewnie nie podjęła by ze mną rozmowy. Im ładniejsza kobieta tym więcej przypadkowych mężczyzn zaczepia ją na ulicy i jest duża szansa, że zostanę zaklasyfikowany do tej samej grupy osób. Czekałem dalej na zielone światło, nagle zmieniłem zdanie i zagadałem. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 190 #Osoba 232             19.4.2019

Więcej

Michał

 

Okoliczności:  Święta z rodziną w Zgierzu. Poświęciłem ten czas głównie na odpoczynek, spotkanie ze znajomymi i poznanie nowego nieznajomego. Zostałem w centrum miasta szukając odpowiedniej osoby. Przemierzyłem pół godziny pośród bloków, ale bezskutecznie. Poszedłem w stronę głównego skrzyżowania miasta. Po około 20 minut przyglądania się różnym ludziom, podjąłem pierwszą próbę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 191 #Osoba 233             20.4.2019

Więcej

Miłosz

 

Okoliczności: Święta Wielkanocne spędzane z rodziną w małej wiosce Brudzeń. Wieś w której mieszka babcia i dziadek to jednorzędówka licząca około 30 mieszkańców. Ciężko szukać tu kogokolwiek spacerującego ulicą, dlatego zaraz po wspólnym obiedzie ruszyłem do Grabowa - większej wioski liczącej ponad tysiąc mieszkańców, parę kilometrów dalej. Przejechałem główną drogę, szukając jakiegokolwiek śladu życia. Zero, nawet aut. Zaparkowałem przy stacji benzynowej rozglądając się wokół. Myślałem o tym jak mała szansa jest na spotkanie kogokolwiek młodego. Tym bardziej kogoś, kto zrozumie sens mojej idei,  kogoś kto będzie chciał się przyłączyć do projektu. W bocznej uliczce dojrzałem pojedynczą postać, początkowo nie byłem nawet w stanie ocenić wieku osoby, ale spotkało mnie jedno z największych zaskoczeń dotychczas!

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 192 #Osoba 234             21.4.2019

Więcej

Weronika

 

Okoliczności: Wolny od typowej pracy poniedziałek. Wyszedłem na zewnątrz późnym popołudniem. Spacer po Piotrkowskiej, paru spotkanych znajomych i pierwsza próba przy pomniku na Placu Wolności. Dziewczyna bez problemu zaczęła ze mną rozmowę, przedstawiła się pierwsza wyciągając dłoń "Karolina". Po dwóch minutach, zobaczyła znajomego na którego czekał. W trakcie mojego zdania wstała i poszła...dodając "że boi się ludzi ogólnie". To było nietypowe zachowanie, ale kontynuowałem. Chwilę później trafiłem na pełną energii, szczęśliwą i otwartą dziewczynę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 193 #Osoba 235             22.4.2019

Więcej

Agata

 

Okoliczności: Tak prosto jest nam krytykować, a tak ciężko zrozumieć drugiego człowieka. Z czasem pojąłem, że tak na prawdę 90% krytyki to hipokryzja. Krytykujemy, sami robiąc podobne rzeczy. Staram się stopniowo wyeliminować jakąkolwiek krytykę z mojego życia. Staje się nadto wyrozumiały i wrażliwy z każdym kolejnym człowiekiem, każdą kolejną usłyszaną historią. Idąc miastem nie sposób nie spotkać znajomego. Tak było i teraz, spotkałem wcześniej znajomą. Zawsze przypadkowym spotkaniu się ze znajomym mam zwyżkę motywacji do poznania nowego człowieka. Idą pustą ulicą obok parku, z daleka zauważyłem dziewczynę idącą w moim kierunku. Zagadałem.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 194 #Osoba 236             23.4.2019

Więcej

Kamil

 

Okoliczności: To ciekawy proces odkrywania nieznajomych. Ludzie są niepowtarzalni i każdy ma swój indywidualny zbiór zachowań i doświadczeń życiowych. Nie wiadomo jak byśmy się nie starali nigdy nie dopasujemy się do wszystkich, co dla jednego jest genialne dla drugiego może być okropne. Jednak im więcej prób podejmiemy tym większa szansa, że trafimy na osoby które zaakceptują nasze cechy :) Przeszedłem dziś kolejne kilka kilometrów i z daleka zobaczyłem niestandardowo ubraną osobę. Już z większej odległości wiedziałem, że podejmę próbę.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 195 #Osoba 237             24.4.2019

Więcej

Karolina

 

Okoliczności: Miałem dzisiaj krótko przedstawić swój projekt na wydarzeniu studenckim i tam też planowałem poznać nową osobę. W trakcie dnia wszystko potoczyło się zupełnie inaczej. Szliśmy na przerwę obiadową - właściwie ja miałem swój obiad i szedłem dla towarzystwa. Byliśmy już prawie na miejscu, kiedy impulsywnie podjąłem decyzję żeby się odłączyć. Podszedłem do dziewczyny, którą minęliśmy. Niesiony energią od ludzi poznawanych każdego dnia, poświęcam całe serce by jak najlepiej opisać to co czuję i przedstawić wizję swojego projektu. Każda wspaniała reakcja ludzi potęgują szczęście, a drobny gest z dnia dzisiejszego był jednym z piękniejszych spotkanych dotychczas akcentów <3

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 196 #Osoba 238             25.4.2019

Więcej

Denis, Białoruś

 

Okoliczności: Razem ze znajomymi tego dnia późnym wieczorem ruszaliśmy w stronę Czarnogóry. Miałem jeszcze parę godzin wolnych i oprócz pakowania się wyszedłem poznać nową osobę. Piękna pogoda i bardzo optymistyczne podejście związane z wyjazdem. Nie mogłem się doczekać wieczoru, ale też chętnie wyszedłem na ulice Łodzi, wiedziałem że tydzień czasu nie będę poznawał nikogo na Polskich ulicach.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 197 #Osoba 239             26.4.2019

Więcej

Miroslav, Chorwacja

 

Okoliczności: Po całonocnej podróży dotarliśmy w godzinach popołudniowych do wybrzeża Chorwacji. Senj - mała miejscowość położona nad morzem Adriatyckim, tutaj spędziliśmy pierwszą noc. Chodziliśmy po miasteczku szukając noclegów. Wszedłem do budynku położonego w wąskich uliczkach, było pusto. Zapukałem do pierwszych drzwi na korytarzu. Głos zaprosił mnie do środka, tak poznałem Miro, serdecznego Chorwata, który wynajmuje mieszkanie z widokiem na morze. Spędziliśmy razem ponad godzinę i oprócz pokoju mężczyzna zaoferował również nam swoją gościnę i towarzystwo.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 198 #Osoba 240             27.4.2019

Więcej

Peyton, Taiwan

 

Okoliczności: Dalej ruszyliśmy w stronę południa obierając za cel podróży Park Narodowy Krka. Po przejechaniu około 20 kilometrów na poboczu kolega zobaczył stopującą dziewczynę. Takie osoby niosą ze sobą zazwyczaj bagaż wielu niepowtarzalnych historii. Zatrzymaliśmy się. Podróżniczka zmierzała do Zadaru, trasa częściowo pokrywała się z naszą więc zaoferowaliśmy pomoc. Nie było zbyt wiele miejsca, ale sam odcinek wspólny to ponad pół godziny drogi, krętymi ulicami przy wybrzeżu.

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 199 #Osoba 241             28.4.2019

Więcej

Emi, Chorwacja

 

Okoliczności: Tego dnia obudziliśmy się w Splicie i ruszyliśmy w dalszą podróż. W odległości około 20 kilometrów na południe znajduje się mała miejscowość Omiš, właśnie tam był nasz kolejny przystanek podróży. Piękny kanion z wpływającą do morza rzeką Cetiną. Z miejsca parkingowego doszliśmy do mostu z widokiem na góry. Na samym początku przywitała Nas nieznajoma dziewczyna. Z wielką serdecznością podjąłem rozmowę. 

Resztę pytań w więcej!

 

#Dzień 200 #Osoba 242             29.4.2019

Więcej

3

4

2

1